DETAILS INTRODUCTION

Product Parameters
| Product Model | TDT017Z |
| Vehicle overall dimensions | 1710×705×1098mm |
| Battery | Lithium-ion/Lead-acid: 48/60-32Ah/72V |
| Fengchi Motor | Model 223, 27*2.0 magnetic steel, 1100W |
| Controller | 12 tubes 33A |
| Braking | Front and rear dual disc brakes |
| Mingzhen Seismic Damping | Front and rear hydraulic shock absorbers |
| Hub | 10-inch 2.15 iron-clad aluminum wheel |
| Tire | 3.00-10/319 Jianshin Steel Wire Vacuum Tire |
| Headlights | Lens LED headlight |
Color: Starry Dusk Gray, Steel Blue, Bright Black, Polar Gray, Khaki White, Starry White








keywords:
Guangxi Shenbao
Electric bike
PLEASE CONTACT OUR TEAM TO DISCUSS THESE OPTIONS TODAY
Guangxi Shenbao Bicycle Industry Co., Ltd