DETAILS INTRODUCTION

Product Parameters
| Product Model | TDT015Z |
| Vehicle overall dimensions | 1741×668×1090 mm |
| Battery | Lithium/Pb: 48/60/72V/32 universal |
| Fengchi Motor | Model 223, 30 magnetic steel, 1200W / 35 magnetic steel, 1500W |
| Controller | 12 tubes/35A/40A |
| Braking | Front and rear dual disc brakes |
| Mingzhen Seismic Damping | Front and rear hydraulic shock absorbers |
| Hub | 10-inch 2.15 iron-clad aluminum wheel |
| Tire | 3.00-10/198 Newly Designed Wider Steel Wire Vacuum Tire |
| Headlights | LED lens headlight |
Color: Tea White, Brilliant White, Polar Gray, Steel Blue, Starry Twilight Gray, Bright Black

keywords:
Guangxi Shenbao
Electric bike
PLEASE CONTACT OUR TEAM TO DISCUSS THESE OPTIONS TODAY
Guangxi Shenbao Bicycle Industry Co., Ltd