DETAILS INTRODUCTION

Product Parameters
| Product Model | TDT020Z |
| Vehicle overall dimensions | 1710x705x1098mm |
| Battery | Lithium-ion/Lead-acid: 48/60-32AH/72V |
| Fengchi Motor | 223 Model, 27*2.0 Magnetic Steel, 1100W |
| Controller | 12 tubes 33A |
| Braking | Front and rear dual disc brakes |
| Mingzhen Seismic Damping | Front and rear hydraulic shock absorbers |
| Hub | 10-inch 2.15 iron-clad aluminum wheel |
| Tire | 3.00-10/319 Jianshin Steel Wire Vacuum Tire |
| Headlights | Lens LED light |
Color: Star Dusk Gray, Steel Blue, Bright Black, Polar Gray, Starlight White, Khaki White




City electric bikes are designed for urban commuting, combining electric assistance with comfortable riding, smooth handling, energy efficiency, and convenient mobility for daily travel
keywords:
Guangxi Shenbao
Electric bike
PLEASE CONTACT OUR TEAM TO DISCUSS THESE OPTIONS TODAY
Guangxi Shenbao Bicycle Industry Co., Ltd