DETAILS INTRODUCTION

Product Parameters
| Product Model | TDT008Z |
| Vehicle overall dimensions | 1710x760x1075mm |
| Battery | Lithium-ion/Lead-acid: 48/60/72V 32Ah |
| Fengchi Motor | Model 223: 30 magnetic steel, 1200W / 35 magnetic steel, 1500W |
| Controller | 12-pipe 35A/40A |
| Braking | Front disc brake, rear disc brake |
| Mingzhen Seismic Damping | Front and rear hydraulic shock absorbers |
| Hub | 10-inch 2.15 aluminum wheel |
| Tire | 3.00-10/198 Newly Designed Wider Steel Wire Vacuum Tire |
| Headlights | Lens LED headlight |
Color: Pearl White, Glory Gray-Blue, Armor Potassium Green, Energy Gray, Matte Black








keywords:
Guangxi Shenbao
Electric bike
PLEASE CONTACT OUR TEAM TO DISCUSS THESE OPTIONS TODAY
Guangxi Shenbao Bicycle Industry Co., Ltd