DETAILS INTRODUCTION

Product Parameters
| Product Model | TDT022Z |
| Vehicle overall dimensions | 1700*750*1075mm |
| Battery | Lithium/Pb: 48/60/72V universal |
| Fengchi Motor | 215 Model 27*2.0 Magnetic Steel 1000W |
| Controller | 12-gauge 30A |
| Braking | Front and rear dual disc brakes |
| Mingzhen Seismic Damping | Front and rear hydraulic shock absorbers |
| Hub | 10-inch 2.15 iron wheel |
| Tire | 3.0-10/319 Jianxin Steel Wire Vacuum Tire |
| Headlights | Lens LED headlight |
Electric moped is a compact, eco-friendly vehicle designed for urban commuting. Powered by an electric motor, it offers quiet operation, low energy consumption, easy charging, and smooth handling, making daily travel more convenient, economical, and environmentally responsible
keywords:
Guangxi Shenbao
Electric bike
Electric moped
PLEASE CONTACT OUR TEAM TO DISCUSS THESE OPTIONS TODAY
Guangxi Shenbao Bicycle Industry Co., Ltd