DETAILS INTRODUCTION

Product Parameters
| Product Model | TDT003Z |
| Vehicle overall dimensions | 1750*721*1050mm |
| Battery | Lithium/Pb: 48/60/72V universal |
| Fengchi Motor | Model 215, 27 magnetic steel, 800W |
| Controller | 12-gauge 30A |
| Braking | Front opposed-piston disc brake, rear disc brake |
| Mingzhen Seismic Damping | Front and rear hydraulic shock absorbers |
| Hub | 10-inch 2.15 iron wheel |
| Tire | 3.0-10/319 Jianxin Steel Wire Vacuum Tire |
| Headlights | LED lens headlight |
Color: Khaki White/Bear Brown, Smoke Cloud Orchid/Retro Deep Blue, Starlight White/Silver, Swan Gray/Silver, Cardamom Honey Pink/Wasabi Pink, Bright Black/Silver

keywords:
Guangxi Shenbao
Electric bike
PLEASE CONTACT OUR TEAM TO DISCUSS THESE OPTIONS TODAY
Guangxi Shenbao Bicycle Industry Co., Ltd